TDL Akademi Drone Eğitimleri Başladı!

Tech Drone League TDL Akademi Eğitim Programları başladı. Eğitimler Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Kampüsü Maslak 1453’te verilecek olup, eğitim sonunda Nişantaşı Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından Başarı Sertifikası verilecektir. Eğitimler hakkında detaylı bilgi için lütfen 0530 666 77 66 numaralı telefonu arayınız.

DRONE İLE TANIŞMA

Yaş: +7 yaş
Eğitim süresi: 8 saat , 2 gün
Eğitim tarihleri: Gün ve saatler için bizi arayınız.
Eğitim içeriği: Uçuş teorileri, simülasyon eğitimi, pratik uçuş eğitimi
Eğitim ücreti: 400 ₺
Eğitimini tamamlayan katılımcılar Nişantaşı Üniversitesi TDL Akademi Sürekli Eğitim Merkezi‘nden Başarı Sertifikası alacaklar.

DRONEUNU KODLA, KOMUT VER!

(Katılımcıların Android veya IOS işletim sistemli telefon ya da tabletlerini
yanlarında getirmeleri gerekmektedir.)

Yaş: +12 yaş
Eğitim süresi: 12 saat, 2 gün
Eğitim tarihleri: Gün ve saatler için bizi arayınız.
Eğitim içeriği: Uçuş teorileri, simülasyon eğitimi, pratik uçuş eğitimi, drone kodlama
Eğitim ücreti: 600 ₺
Eğitimini tamamlayan katılımcılar Nişantaşı Üniversitesi TDL Akademi Sürekli Eğitim Merkezi’nden Başarı Sertifikası alacaklar.

KENDİN YAP ve UÇ!

Yaş: +12 yaş
Eğitim süresi: 12 saat, 2 gün
Eğitim tarihleri: Gün ve saatler için bizi arayınız.
Eğitim içeriği: Uçuş teorileri, simülasyon eğitimi, drone yapma, drone sökme, pratik uçuş eğitimi
Eğitim ücreti: 800 ₺
Eğitimini tamamlayan katılımcılar Nişantaşı Üniversitesi TDL Akademi Sürekli Eğitim Merkezi‘nden Başarı Sertifikası alacaklar.

YARIŞMAYA BAŞLA

(Katılımcılar yarış drone’larını, FPV gözlük ve kumandaları ile eğitime katılabilirler. Gerekli ekipmanı olmayan katılımcıların ise ekipmanlarını temin etmeleri gerekmektedir. TDL Akademi istenir ise ekipman ile ilgili destek veya tavsiyeleri verecektir. )

Yaş: +12 yaş
Eğitim süresi: 30 saat, 5 gün
Eğitim tarihleri: Gün ve saatler için bizi arayınız.
Eğitim içeriği: Uçuş teorileri, simülasyon eğitimi, drone yapma, drone sökme, pratik uçuş eğitimi, FPV gözlük ve kumanda eğitimleri, FPV uçuş pratiği
Eğitim ücreti: 2500 ₺
Eğitimini tamamlayan katılımcılar Nişantaşı Üniversitesi TDL Akademi Sürekli Eğitim Merkezi‘nden Başarı Sertifikası ve TDL Drone Sporları Kulübü’nden Drone Sporcu Lisansı alacaklardır. Lisans alan sporcular TDL yarışlarına katılmaya hak kazanacaklardır.

DRONELARI ÖĞRENİYOR ve ÖĞRETİYORUZ

Yaş: +18 yaş
Eğitim süresi: 30 saat, 5 gün
Eğitim tarihleri: Gün ve saatler için bizi arayınız.
Eğitim içeriği: Uçuş teorileri, simülasyon eğitimi, pratik uçuş eğitimi, öğretim yöntem ve teknikleri, öğrenci iletişim teknikleri, drone kodlama
Eğitim ücreti: 1500 ₺
Eğitimini tamamlayarak sınavdan başarı ile geçen katılımcılar Nişantaşı Üniversitesi TDL Akademi Sürekli Eğitim Merkezi‘nden Drone Eğitmeni Sertifikası alacaklar.

TDL Akademi

GELECEĞİN MESLEĞİ
DRONE PİLOTLUĞU

Droneların 20 yıldır göklerde olduğunu bilmemize karşın bu teknolojinin kökleri Amerika ve Fransa gibi ülkelerin insansız hava araçları geliştirmeye başladıkları 1. Dünya Savaşı’na kadar uzanır. Askeri alanlardan dünya çapındaki hobi meraklılarına, yarışlardan hizmet drone’larına kadar her yerde hizmet veren drone teknolojisi son yıllarda hızla gelişti. Gazetecilik, spor sektörü, film sektörü, hava fotoğrafçılığı, afet yönetimi, arama/kurtarma, coğrafi haritalanma, bina güvenlik denetimleri, otomotiv sektörü, emlak, sigorta, tarım bitki izlemesi, yük taşımacılığı, kolluk ve sınır denetimi, hızlı teslimat gibi dünyada 300 iş kolunda drone’lar kullanılmaya başlandı.

Tech Drone League’in amacı ülkemizde de hızla artan drone kullanım alanlarına gerekli olan pilot, mekanisyen, Ar-Ge personeli, sporcu ve eğitmen yetiştirmektir.

Tech Drone League 2016 yılında drone teknolojisini ve sporunu geliştirmek, tanıtmak,  yaygınlaştırmak amacı ile kuruldu. TDL hedeflerine ulaşmak için Akademi, Yarış, Store, Pist, Merchandising ve Tanıtımları’ndan oluşan kurumsal bir alt yapı oluşturmuştur. Sporcu ve yarış alt yapısını tamamlamak amacı ile TDL Drone Sporları Kulübü Derneği de kurulmuştur.

Kurulduğu günden bu yana 1.200.000 kişinin tanıtım sağladığı, 50’den fazla yarış, etkinlik, konferans, workshoplar düzenleyen ve katılan TDL, 35 profesyonel drone pilotu, 25 eğitmeni ile ülkemizde drone sektörünün kurumsallaşmış ve organize olmuş tek markasıdır.