TDL Akademi Drone Eğitimleri Başladı!

Tech Drone League TDL Akademi Eğitim Programları başladı.

Ticari Drone Ehliyeti Eğitimi

Yaş: İHA0:+12 yaş  İHA1: +15 yaş
Kontenjan: Minimum 10, Maksimum 20 Kişi
Eğitim süresi:  İHA0: 16 saat  İHA1: 40 saat
İHA1 Eğitimi Yeri:

  • Intercity istanbul Park TDL Akademi Eğitim Merkezi (IHA1)
  • Antalya Belek TDL Akademi Eğitim Merkezi / (IHA1)

Eğitimleri başarı ile tamamlayan katılımcılara Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı, İHA-0 veya İHA-1 Ticari Pilot Sertifikası tanzim edilecektir.

DRONE İLE TANIŞMA

Eğitim ücreti: 1250 ₺ + %18 KDV

Yaş: +7 yaş
Eğitim süresi: 8 saat , 2 gün
Eğitim tarihleri: Gün ve saatler için bizi arayınız.
Kimler katılmalı: Drone uçurmayı öğrenmek isteyen herkes bu eğitimden faydalanabilir.
Sizleri neler bekliyor: Bu eğitimin içeriğinde temel uçuş bilgilerinin yanı sıra, simülatörle uçuş eğitimi ve drone ile uçuş eğitimi bulunmaktadır. Temel drone uçuş manevralarının yanı sıra, gelişmiş uçuş teknikleri de eğitim içeriğindedir.
Eğitim içeriği: Uçuş teorileri, simülasyon eğitimi, pratik uçuş eğitimi

Eğitim programı boyunca anlatılacak konular, konunun uzmanları tarafından uygulamalı ve teorik olarak işlenecek. Eğitimini tamamlayan katılımcılar TDL Akademi’den Katılım Sertifikası alacaklardır.

KENDİN YAP ve UÇ!

Eğitim ücreti: 3000 ₺ + %18 KDV

Yaş: +11 yaş
Eğitim süresi: 12 saat, 2 gün
Eğitim tarihleri: Gün ve saatler için bizi arayınız.
Kimler Katılmalı: Drone teknolojilerine meraklı olan, drone uçurmanın yanı sıra drone yapmayı da öğrenmek isteyen, elektronikve mekatroniğe meraklı, kendi droneunu oluşturmak isteyen herkes bu eğitimden faydalanabilir.
Sizleri neler bekliyor:  Eğitim içeriğinde temel uçuş bilgileri, simülatörde pratik olarak drone uçuş eğitiminin yanı sıra, lehim bilgisi, drone parçalarının detaylı incelemesi ve montajı bulunmaktadır. Eğitim sonunda katılımcılar kendi dronelarını sıfırdan oluşturup uçurabileceklerdir.
Eğitim içeriği: Uçuş teorileri, simülasyon eğitimi, pratik uçuş eğitimi, lehim yapma, dronelari oluşturan temel parçaların detaylı incelenmesi, drone montaj ve demontajı,

Eğitim programı boyunca anlatılacak konular, konunun uzmanları tarafından uygulamalı olarak işlenecek. Eğitimini tamamlayan katılımcılar TDL Akademi’den  Katılım Sertifikası alacaklardır.

YARIŞMAYA BAŞLA

(Katılımcılar yarış drone’larını, FPV gözlük ve kumandaları ile eğitime katılabilirler. Gerekli ekipmanı olmayan katılımcıların ise ekipmanlarını temin etmeleri gerekmektedir. TDL Akademi istenir ise ekipman ile ilgili destek veya tavsiyeleri verecektir. )

Eğitim ücreti: 6000 ₺ + %18 KDV

Yaş: +11 yaş
Eğitim süresi:
 32 saat, 5 gün
Eğitim tarihleri: Gün ve saatler için bizi arayınız.
Kimler Katılmalı: FPV’ye meraklı, drone yarış pilotu olmak isteyen, hızı ve adrenalini seven herkes bu eğitimden faydalanabilir.
Sizleri neler bekliyor:  Eğitim içeriğinde temel uçuş bilgileri, simülatörde pratik olarak drone uçuş eğitimi, lehim uygulamaları, drone montaj ve demontajı, droneları oluşturan mekanik ve elektronik parçaların detaylı incelemeleri ile birlikte FPV (first person view) sistemi ve FPV uçuş teknikleri uygulamalı olarak anlatılacaktır.
Eğitim içeriği: Uçuş teorileri, simülasyon eğitimi, pratik uçuş eğitimi, drone montaj ve demontajı, FPV uçuş eğitimi

Eğitimini tamamlayan katılımcılar TDL Akademi’den Eğitim Sertifikası ve TDL Drone Sporları Kulübü’nden Yarış Pilotu Lisansı alacaklardır. Lisans alan sporcular TDL yarışlarına katılmaya hak kazanacaklardır.

YARIŞMAYA BAŞLA

Video, fotoğraf çekimleri ve farklı sektörlerde kullanılan endüstriyel droneların teorik ve pratik eğitimlerini TDL Akademi’nin deneyimli hocalarından alabileceksiniz. Eğitimler sınıf veya bireysel olarak düzenlenmektedir.

  • Eğitim süresi, tarihi ve ücretleri için lütfen iletişime geçiniz.
TDL Akademi

GELECEĞİN MESLEĞİ
DRONE PİLOTLUĞU

Droneların 20 yıldır göklerde olduğunu bilmemize karşın bu teknolojinin kökleri Amerika ve Fransa gibi ülkelerin insansız hava araçları geliştirmeye başladıkları 1. Dünya Savaşı’na kadar uzanır. Askeri alanlardan dünya çapındaki hobi meraklılarına, yarışlardan hizmet drone’larına kadar her yerde hizmet veren drone teknolojisi son yıllarda hızla gelişti. Gazetecilik, spor sektörü, film sektörü, hava fotoğrafçılığı, afet yönetimi, arama/kurtarma, coğrafi haritalanma, bina güvenlik denetimleri, otomotiv sektörü, emlak, sigorta, tarım bitki izlemesi, yük taşımacılığı, kolluk ve sınır denetimi, hızlı teslimat gibi dünyada 300 iş kolunda drone’lar kullanılmaya başlandı.

Tech Drone League’in amacı ülkemizde de hızla artan drone kullanım alanlarına gerekli olan pilot, mekanisyen, Ar-Ge personeli, sporcu ve eğitmen yetiştirmektir.

Tech Drone League 2016 yılında drone teknolojisini ve sporunu geliştirmek, tanıtmak,  yaygınlaştırmak amacı ile kuruldu. TDL hedeflerine ulaşmak için Akademi, Yarış, Store, Pist, Merchandising ve Tanıtımları’ndan oluşan kurumsal bir alt yapı oluşturmuştur. Sporcu ve yarış alt yapısını tamamlamak amacı ile TDL Drone Sporları Kulübü Derneği de kurulmuştur.

Kurulduğu günden bu yana 1.200.000 kişinin tanıtım sağladığı, 50’den fazla yarış, etkinlik, konferans, workshoplar düzenleyen ve katılan TDL, 35 profesyonel drone pilotu, 25 eğitmeni ile ülkemizde drone sektörünün kurumsallaşmış ve organize olmuş tek markasıdır.