TDL Akademi Drone Eğitimleri Başladı!

Tech Drone League TDL Akademi Eğitim Programları başladı.

Ticari Drone Ehliyeti Eğitimi

Yaş: İHA0:+12 yaş  İHA1: +15 yaş
Kontenjan: Minimum 10, Maksimum 20 Kişi
Eğitim süresi:  İHA0: 16 saat  İHA1: 40 saat
İHA1 Eğitimi Yeri:

  • Intercity istanbul Park TDL Akademi Eğitim Merkezi (IHA1)
  • Antalya Belek TDL Akademi Eğitim Merkezi / (IHA1)

Eğitim ücreti: İHA0; 600 ₺ + %18 KDV  İHA1: 1300 ₺ + %18 KDV
Eğitimleri başarı ile tamamlayan katılımcılara Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı, İHA-0 veya İHA-1 Ticari Pilot Sertifikası tanzim edilecektir.

DRONE İLE TANIŞMA

Yaş: +7 yaş
Eğitim süresi: 8 saat , 2 gün
Eğitim tarihleri: Gün ve saatler için bizi arayınız.
Eğitim içeriği: Uçuş teorileri, simülasyon eğitimi, pratik uçuş eğitimi
Eğitim ücreti: 400 ₺ + %18 KDV
Eğitimini tamamlayan katılımcılar TDL Akademi’den Başarı Sertifikası alacaklar.

KENDİN YAP ve UÇ!

Yaş: +12 yaş
Eğitim süresi: 12 saat, 2 gün
Eğitim tarihleri: Gün ve saatler için bizi arayınız.
Eğitim içeriği: Uçuş teorileri, simülasyon eğitimi, drone yapma, drone sökme, pratik uçuş eğitimi
Eğitim ücreti: 800 ₺ + %18 KDV
Eğitimini tamamlayan katılımcılar TDL Akademi’den Başarı Sertifikası alacaklar.

YARIŞMAYA BAŞLA

(Katılımcılar yarış drone’larını, FPV gözlük ve kumandaları ile eğitime katılabilirler. Gerekli ekipmanı olmayan katılımcıların ise ekipmanlarını temin etmeleri gerekmektedir. TDL Akademi istenir ise ekipman ile ilgili destek veya tavsiyeleri verecektir. )

Yaş: +12 yaş
Eğitim süresi: 32 saat, 5 gün
Eğitim tarihleri: Gün ve saatler için bizi arayınız.
Eğitim içeriği: Uçuş teorileri, simülasyon eğitimi, drone yapma, drone sökme, pratik uçuş eğitimi, FPV gözlük ve kumanda eğitimleri, FPV uçuş pratiği
Eğitim ücreti: 2500 ₺ + %18 KDV
Eğitimini tamamlayan katılımcılar TDL Akademi’den Başarı Sertifikası ve TDL Drone Sporları Kulübü’nden Drone Sporcu Lisansı alacaklardır. Lisans alan sporcular TDL yarışlarına katılmaya hak kazanacaklardır.

TDL Akademi

GELECEĞİN MESLEĞİ
DRONE PİLOTLUĞU

Droneların 20 yıldır göklerde olduğunu bilmemize karşın bu teknolojinin kökleri Amerika ve Fransa gibi ülkelerin insansız hava araçları geliştirmeye başladıkları 1. Dünya Savaşı’na kadar uzanır. Askeri alanlardan dünya çapındaki hobi meraklılarına, yarışlardan hizmet drone’larına kadar her yerde hizmet veren drone teknolojisi son yıllarda hızla gelişti. Gazetecilik, spor sektörü, film sektörü, hava fotoğrafçılığı, afet yönetimi, arama/kurtarma, coğrafi haritalanma, bina güvenlik denetimleri, otomotiv sektörü, emlak, sigorta, tarım bitki izlemesi, yük taşımacılığı, kolluk ve sınır denetimi, hızlı teslimat gibi dünyada 300 iş kolunda drone’lar kullanılmaya başlandı.

Tech Drone League’in amacı ülkemizde de hızla artan drone kullanım alanlarına gerekli olan pilot, mekanisyen, Ar-Ge personeli, sporcu ve eğitmen yetiştirmektir.

Tech Drone League 2016 yılında drone teknolojisini ve sporunu geliştirmek, tanıtmak,  yaygınlaştırmak amacı ile kuruldu. TDL hedeflerine ulaşmak için Akademi, Yarış, Store, Pist, Merchandising ve Tanıtımları’ndan oluşan kurumsal bir alt yapı oluşturmuştur. Sporcu ve yarış alt yapısını tamamlamak amacı ile TDL Drone Sporları Kulübü Derneği de kurulmuştur.

Kurulduğu günden bu yana 1.200.000 kişinin tanıtım sağladığı, 50’den fazla yarış, etkinlik, konferans, workshoplar düzenleyen ve katılan TDL, 35 profesyonel drone pilotu, 25 eğitmeni ile ülkemizde drone sektörünün kurumsallaşmış ve organize olmuş tek markasıdır.