TDL Yarış

Tech Drone League yarışlarında pilotlar lig usulü puantaja tabi olacaklardır. TDL yarışlarına drone sporcu lisansına sahip bütün pilotlar katılabilir.

Pilotlar yarışlara, yarış direktörünün teknik kontrollerinden geçmiş 180mm – 250mm’lik gövdelere sahip FPV (First Person View) drone’ları ve ekipmanları ile  katılabileceklerdir.

Yarışlardan önce özel cihazlarla pilotun VTX’inin sinyal gücü kontrol edilecek ve belirlenen sinyalden farklı seviyede sinyal yapan pilottan sorunu çözmesi istenecek, çözemiyorsa pilot o yarıştan men edilecektir. Bu yüzden kullanılacak VTX’lerin kaliteli yayın yapan VTX’lerden seçilmesi yarışçının faydasına olacaktır.

Etaplar 1 veya 2 günden oluşmaktadır. İki gün sürecek yarışlarda, ilk gün antrenman ve sıralama turları yapılacaktır. Sıralama turlarına katılacak pilot sayısında sınırlama yoktur. İkinci gün ise, eleme ve final yarışları yapılacaktır. Her etapta 1.’den 10.’ya kadar derece alan pilotlar Tech Drone League’de puan alacaklardır.

Tek gün yapılacak yarışlarda antreman turları yapılmayacak olup, doğrudan sıralama turları ile yarışma başlayacak ve mümkün olan en fazla sayıda sıralama turu atılması sağlanarak takibinde eleme ve final yarışları yapılacaktır.

Tech Drone League etap yarışları ile ilgili puanlama, teknik kurallar ve ödüller TDL web  sitesinden duyurulacaktır.