TDL Races’ın üçüncü ve son ayağı, Antalya Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı’nda Drone ve Teknoloji Festivali bünyesinde yapıldı. Drone yarışlarının yanı sıra robotik eğitimi, robot yarışmaları, drone deneyim alanı, sanal gerçeklik oyunları, drone simülatörleri, araç simülatörleri, canlı dj performanslarının da bulunduğu festivalde iki takım sporcuları 2 gün boyunca kıyasıya yarıştılar.

Yarışların ilk günü sıralama turları ile geçildi. İkinci gün de atılan 4 sıralama turları sonunda ilk 16’ya giren sporcular, şampiyonluk için eleme turlarında birbirleriyle yarıştılar. TDL Yarışlarında ilk kez Chase the Ace sistemi bu yarışta kullanıldı. Buna göre, final yarışları, herhangi bir pilot 2 kez kazanana kadar devam eder.

Final yarışı XBlades pilotları Leo FPV ve Shadows FPV ile TDL Team’in Hollandalı pilotları Sircrashalot ve Droned FPV arasında yapıldı. İki turda da hatasız bir yarış ortaya koyan Leo Whitfield şampiyon olurken, Dennis Mennema (Droned FPV) ikinci, Andrzej Krasny (Sircrashalot) üçüncü ve XBlades’in İsrail şampiyonu pilotu Shlomo Dallal (Shadows FPV) dördüncü oldu. Sıralama ve eleme turları sonuçlarını aşağıdaki linklerden inceleyebilirsiniz.

TDL Races – Antalya Sıralama Turları

TDL Races – Antalya Elemeler ve Finaller