Ülkemizde drone spor ve teknolojilerini yaygınlaştırmayı, geliştirmeyi misyon edinmiş olan Tech Drone League / TDL Drone Sporları Kulübü Derneği 2018-2019 eğitim döneminde 10 üniversite, orta öğretim kurumlu ve kulüp takımlarından oluşacak “TDL United Drone Races”ı organize ediyor. (TDL United Drone Races / Birleşik Drone Yarışları ) TDL United Drone Races, teknik personel, ekip ve pilot yetiştirme amaçlarına hizmet etmek üzere kurulmuştur.

TDL United Drone Races’a katılacak olan kişilere TDL Akademi olarak çeşitli hizmetler sunulacaktır. Öncelikle her okulda TDL yarış pilotları tarafından 2 saatlik ücretsiz tanıtım semineri verilecektir. İlgisi olan katılımcılara yine TDL yarış pilotları tarafından 30 saatlik FPV (First Person View) uçuş eğitimi verilecektir.

Teorik, pratik, simülasyon ve canlı uçuşların yer alacağı programda en başarılı olan 3 katılımcıya TDL United Drone Races’da yarışabilmesi için TDL Drone Sporları Kulübü Derneği tarafından pilotluk lisansı verilecektir. Lisanslı UDR sporcuları 2018-2019  sezonunda düzenlenecek 10 UDR etabına katılacaklardır.

Sezon sonunda 1. olan sporcu, 2019-2020 TDL sezonunda eleme turlarına katılmadan lige katılma hakkı kazanacaktır. UDR ‘de okullar ve takımlar ayrıca takım şampiyonasında da yarışacaklardır. Yarış sonunda 1. olan takım, bir sonraki sezonda elemelere girmeden takım şampiyonasına katılma hakkına sahip olacaktır. Eğitim programına katılmak isteyen öğrenciler isterlerse ve mevcut ürünleri, özellikleri açısından uygun ise kendi drone ları ile katılım sağlayabilirler.

Malzemesi olmayanlar için ise en uygun fiyatla tüm drone ve parçalarına yine TDL Store üzerinden ulaşabileceklerdir. Pilot adayları tecrübelerini arttırmak için eğitimleri süresince UDR başlangıcına kadar Tech Drone League etap yarışlarına gelerek parkurda  antrenman yapabileceklerdir. UDR’nin takımlarının oluşturulmasını ve okullarla iletişiminin sağlanmasını, 12 yıldır CNN Türk’te yayınlanmakta olan “Başarıya Doğru” programı yapımcısı ve marka sahibi Turgut Özay koordine edecektir.